topaz توپاز

کلیات

به طور کلی این سنگ از سیلیکات آلومین به رنگ زرد ، صورتی که از بی رنگی به آبی روشن متمایل می شود تشکیل شده است . رنگ این سنگ از آهن و کروم است . می توان آن را در توده های قلع در کشورهای برزیل، سریلانکا ، ایالات متحده آمریکا ، اورال و جنوب غربی آفریقا یافت.

تأثیر بر بدن

زبر جد طلایی دارای ارتعاشات بسیار ملایمی است و کل سازمان بدن را فعال می کند . این سنگ باعث هماهنگی و آرامی در اعصاب می شود . برای تقویت قلب و اصلاح جریان خون و رها سازی چاکرای شبکه خورشیدی بسیار موثر است و نیز برای درمان افسردگی ، عصبانیت ، بی خوابی و حالتهای ضعف موثر می باشد . بعلاوه کمک بزرگی به بیماران کبد می کند . اعصاب حس چشایی را تحریک و غدد را تقویت می کند . ستون فقرات را نیرو می بخشد و سر درد را تسکین می دهد . همچنین برای تنگی نفس ، برونشیت ( التهاب نایژه ها )، سرفه و سرما خوردگی مفید است .

اثر بر روح و روان

زبر جد طلایی یا زرد قدرت تمرکز ، خلاقیت و آگاهی را زیاد می کند . تفکرات عالی و برجسته ایجاد می کند و روحی شاداب و چالاک به ما می دهد . این سنگ باعث شادی، خلق و خوی خوش ، صلح همراه با هماهنگی و نظم می شود .

نشان طالع بینی

زبر جد طلایی متعلق به علائم ستاره شناسی شیر و جوزا است .

طبقه چاکرا

این سنگ برای چاکرای شبکه خورشیدی استفاده می شود .

خصوصیات

نتیجه بدست آمده نشان داده که این سنگ برای افسردگی و بی خوابی مفید است . توصیه می شود در تختخواب خود یک زبر جد طلایی قرار دهید . علاوه بر این برای استرس ، کشیدگی زیاد عصبها یا کمبود انرژی استفاده می شود . می توانید زبر جد طلایی را در یک لیوان آب به مدت ۱۲ ساعت قرار دهید و شب ها قبل از رفتن به رختخواب از ابن اکسیر بنوشید .

فروش و نگهداری

اکثر اوقات در بازار فروش به صورت های نتراشیده ، داخل زنجیر و به تعداد محدود به صورت جواهر که اغلب با ظرافت رنگ آمیزی شده اند عرضه می شود . اگر شما به صورت اکسیر از این سنگ استفاده می کنید ، لازم است آن را بعد از هر بار استفاده زیر آب بشویید . به فرم گردنبند ، تنها کافی است ۲ بار در ماه تمیز شود . می توانید زبر جد طلایی را برای شارژ در نور خورشید قرار دهید .

کلیات

اصل و ترکیبات این سنگ همانند زبر جد طلایی است

تأثیر بر بدن

زبر جد آبی یکی از سنگهای عالی برای چاکرای قلب است . صدا را تقویت می کند و برای التهابات گلو و گرفتگی صدا موثر است اعصاب را قوی و افسردگی را درمان می کند ، نگرانی را از بین می برد و کمک بزرگی به سر دردهای که منشأ عصبی و استرسی دارند می کند . اما همچنین اگر اگر از لخته های خونی و واریس ها رنج می برید ، زبر جد آبی قادر به کمک شماست . بهتر است این سنگ در جای بیمار قرار گیرد . سنگ مورد نظر عملی فعال بر روی معده و غده هیپوفیز دارد ، بنابر این سیستم عصبی سمپاتیک را تحریک می کند

اثر بر روح و روان

به دلیل رنگ آبی همیشه به نام « آسمان آبی » خوانده می شود و الهامات ما را زیاد می کند . در سرنگونی ساختار انعطاف ناپذیر احساساتمان کمک می کند و برای جلو گیری از عقاید سخت، هر کاری انجام می دهد . سنگی ایده آل برای هنرپیشگان ، خوانندگان ، موسیقی دان ها و نقاشان زن و مرد است . ترجیحاً آن را به صورت جواهری در زنجیر و یا بهتر از آن ، بصورت گردنبند با خود داشته باشید

نشان طالع بینی

زبر جد آبی به نشانهای قوس و جوزا تعلق دارد

طبقه چاکرا

این سنگ سحر انگیز به چاکراهای پیشانی و گلو اختصاص دارد

خصوصیات

توصیه شده در صورتی که احتیاج به صدایی رسا برای کنفرانس دادن یا آواز خواندن دارید ، یک زبر جد آبی را هر روز به مدت ۲۰ دقیقه بر روی چاکرای گردن قرار دهید

فروش و نگهداری

زبر جد آبی به فرم های صیقلی ، داخل زنجیر و جواهر یافت می شود اما انتخاب آن محدود است . بعد از هر بار استفاده آن را زیر آب جاری بشویید و به مدت حدود ۲ ساعت در نور خورشید قرار دهید.