ruby یاقوت سرخ

کلیات

این سنگ نوعی کریندون به رنگ قرمز تیره (اکسید آلومینیوم ) که ماده رنگی موجود در آن کروم است . ستاره یاقوتها اسپی نل از منشأ تیتان به دست می آید . توده های مهم این سنگ در کشورهای بیرمانی ، سیلان ، سیام ، هندوچین ، برزیل ، تایلند و سیبری یافت می شود

تأثیر بر بدن

در گذشته ، هلید گارد و بنژان توصیه می کرد ، یاقوت را بر علیه بیماریها ی ویروسی و اپیدمی (همه گیر ) تب و برای درمان التهابات مفاصل بکار ببرند . در قرن ما ، عموما ً از آن برای بیماریهای قلبی ، جریان خون و برای تقویت غده فوق کلیه استفاده می شود . این سنگ فشار خون خیلی پایین را افزایش می دهد و حالت ضعف و ناتوانی را تقویت می کند ، بی حسی و رخوت را از بین می برد . بینایی را نیرو می بخشد و جریان خون را در ناحیه چشمها به گردش می اندازد . برای درمان دردهای قاعدگی باید سنگ یاقوت را مستقیما ً بر روی محل دردناک یا چاکرای ریشه و خاجی قرار دهید . یاقوت از زایمانهای نادرست نیز جلوگیری می کند . همچنین برای تب و بیماریهای ویروسی موثر است و سیستم ایمنی را نیرو می بخشد . عمل متا بولیسم را تسهیل می کند و به عصبها و غده تیموس نیرو می بخشد . اما همچنین ، کمک شایانی به بیماریهای کودکان ، مشکل اضافه وزن ، بیماریهای طحال و سرطان خون می کند .

اثر بر روح و روان

یاقوت حامی خوبی در برابر نیروهای منفی محسوب می شود . این سنگ قلب را از عشق به خود و آینده لبریز می کند . به طور معمول در حالت تمرکز موجب پرورش نیروها و انرژیهای معنوی می شود . بنابراین ، انرژی هایی که برای رشد شخصیت مهم می باشند را تقویت می کند . این سنگ توانایی ، نیرو ، زندگی ، شهامت و شجاعت می دهد طبق برخی نوشته های قدیمی ، سنگ یاقوت منجر به حمایت از آرزوها ، رها کردن وابستگی ها و نیز مانع از خیانت و بی وفایی شریک زندگی می شود . تفکرات پایه را تقویت و مخالفان را دور می کند.

علائم ستاره شناسی

سنگ یاقوت تحت صورتهای فلکی شیر ، قوچ و عقرب دارد .

طبقه چاکرا

این سنگ قبل از همه چاکراها به چاکرای ریشه و قلب تعلق دارد .

خصوصیات

برای مبارزه با تب ، لازم است یک یاقوت را بر روی پیشانی خود قرار دهید و یا در دستانتان بگیرید . برای درمان فشار خون پایین ، توصیه می شود این سنگ را به صورت جواهر داخل زنجیر یا گردنبند که قطعا ً در بالای قلب قرار می گیرد با خود حمل کنید .

فروش و نگهداری

در بازار فروش این سنگ به شکلهای صیقل یافته ، داخل زنجیر و جواهرات دیده می شود .

نگهداری: یک یا دو بار در ماه آن را با آب جاری بشویید و تخلیه کنید و به مدت دو ساعت در نور خورشید شارژ کنید

خواص جادویی

ذهن و روح و انرژی حیاتی را تقویت میکند

برای بی نظمی های خونی یا مشکلات قلب استفاده میشود

قدرت، جرات، و خرد روحانی میدهد

کندالینی را بیدار کرده و به خوبی از فعالیت آن حمایت میکند

برای چاکرای ریشه و فعال سازی چاکرای قلب مناسب است