Opal اوپال

کلیات

به طور کلی اوپال سنگی نیمه شفاف با بازتابهای قوس و قزحی در رنگهای متعددی است ، که از اسید سیلسسیک و آب تشکیل می شود و اغلب درزهای آن از سنگ های آتشفشانی خلل و فرج پر شده است . اوپال همچون یخبندان سریعاً سرد می شود . به طوری که دارای ساختمانی کریستالی نیست . محل های اصلی کشف این سنگ کشورهای جنوب استرالیا ، مکزیک ، برزیل ، جمهوری چک اسلواکی و مجارستان است .

تأثیر بر بدن

سنگ اوپال برای معده ، روده و ورم معده (گاستریت ) بسیار موثر است . این سنگ قلب و جریان خون را تقویت و نیرو می بخشد . به علاوه می توان برای سرطان خون از آن استفاده کرد : و در واقع گلبولهای قرمز خون را زیاد می کند . اوپال سیاه رنگ افسردگی را تسکین می دهد ، و نگرانی های ناشی از ابهامات را از بین می برد .

اثر بر روح و روان

اوپال سفید رنگ واقعیت را آشکار می کند . این سنگ چشمهایمان را بر روی زندگی و افکار درونی باز می کند و همچنین نیروهای مثبت در نیروهای منفی ادغام می کند و باعث تقویت صفتهای خوب یا بد در ما می شود . ایجاد شادی، روشنایی و شم قوی می کند و همچنین نگرانی و افسردگی ما را تسکین می دهد و مانع سستی و رخوت می شود .

نشان طالع بینی

سنگهای اوپال روشن مختص علائم ماهی و سرطان است ، در صورتی که اوپال تیره به نشانه های قوس ، دلو ، عقرب اختصاص دارد و نیز اوپال آتشی بنا به سنت هندوئی متعلق به برجهای حمل است .

طبقه چاکرا

اوپال برای چاکرای انتهای سر استفاده می شود .

خصوصیات

این سنگ به « طلسم خوشبختی » (۱) معروف است : و هیچگاه « سنگ امید » (۲) خوانده نمی شودئ . بخاطر هفت آهنگ و هفت رنگش برای هنر پیشگان و موسیقی دانها بسیار مناسب است . گفته شده که اوپال برای مالکین این سنگ که سریعاً گمراه می شوند مناسب نیست . همچنین دارای ارزش بسیاری در دادن نیروی حیات دوباره به تعدادی از مردم است .

فروش و نگهداری

توصیه می شود اوپال با سنگهای دیکر برخورد یا حمل نشود ، زیرا خود به تنهایی بسیار نیرومند است . این سنگ بسیار حساس است و از عطر ، لوازم آرایش و دیگر محصولات در همین زمینه بسیار نفرت دارد . سفارش می شود که اغلب اوقات اوپال را در آب فرو ببرید تا درخشش رنگی خود را از دست بدهد . و به هیچ عنوان از نور خورشید به مدت طولانی برای شارژ آن استفاده نکنید .