jade یشم

کلیات

سنگ یشم از سیلیکات کلسیم و منیزیم که از سبزی به سیاهی متمایل می شود و تشکیل می شود . این سنگ با آهن و کروم ترکیب شده است و رنگ آن را این عناصر تشکیل می دهند . منشأ اصلی این سنگ در کشورهای چین ، برمه ، ژاپن ، تبت و مکزیک است .

تأثیر بر بدن

نوسانات آرام بخش و موزون یشم باعث تعادل در تمامی اعضای بدن می شود .سنگ یشم کلیه، قلب ، دستگاه گردش خون و عصبی را تقویت میکند . و باعث تسهیل باردار شدن به دلیل مشکلات روانی و انجام نشدن عمل لقاح می شود . سیستم ایمنی بدن را نیرو می بخشد و باعث سوخت و ساز در بدن می شود . سنگ یشم طرز کار غدد را حمایت می کند ، و نیز می تواند برای ناراحتی های همتراز کلیه از جمله ضعف کلیوی و اسهال های کلیه به کار رود . به علاوه ، بر علیه عفونتها ، یرقان و تب نیز مفید است .

اثر بر روح وروان

یشم سنگی مناسب بریا مدیتیشن است که شادی عمیقی در روح ایجاد می کند و باعث احساس صلح ، نظم و تجدید افکار می شود . این سنگ به زندگی احساسی ما تازگی می بخشد و آن را اصلاح و ما را متعادل می کند . و قدرت عشق و دلباختگی را نیز در ما به وجود می آورد .

نشان طالع بینی

یشم به علائم ماهی ، ترازو و سرطان مرتبط است .

طبقه چاکرا

می توانیم این سنگ را بر روی چاکراهای مختلفی قرار دهیم برای مثال روی چاکرای خاجی : زمانی که مشکلات نازایی و نگرانی های آن در زندگی ایجاد می شوند، بر روی چاکرای پیشانی : (چشم سوم) هنگامی که از ناراحتی های میگرن و سردردها رنج می بریم ، بر روی چاکرای شبکه خورشیدی : برای اسهالها ، اشکالات روده ای و ناراحتی های معده استفاده می شود .

خصوصیات

برای بیماری های کلیوی بخصوص اسهال کلیه ها ، باید یشم را بر روی قسمتهای دردناک قرار دهید که بهتر است بر روی دو کلیه قرار گیرد .

فروش و نگهداری

در بازار تجارت می توانیم برگزیده ترین یشمها را از جمله یشم چینی تا یشمهای گران قیمت از کشور برمه ، که از سبزی به سیاهی متمایل می شود را ببینیم . سنگ یشم بسیار جذاب و فریبنده است . برای نگه داری از آن کافی است در ماه یک یا دو بار در آب جاری شسته شود.

یشم بژ

کلیات

این سنگ همچون یشم قرمز است .

تأثیر بر بدن

یشم بژِ رنگ برای آلرژِ ها و حساسیت ها بسیار موثر است . سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و انرژِ حیات می دهد . این سنگ حس بویایی را زیاد و پوست را تصفیه می کند . عمل کبد ، کلیه ها و کیسه صفرا را نیز افزایش می دهد.

اثر بر روح و روان

این سنگ باعث دیدن رویاهای لذت بخش در خوابهایمان می شود ، نگرانی ها را از بین می برد و موجب قابلیت درک و حساسیت می شود .

فروش و نگهداری

یشم بژ در بازار فروش به صورتهای صیقلی ، گردنبند و جواهر یافت می شود . برای نگهداری از آن لازم است در ماه یک یا دوبار در آب جاری شسته شود و در نور خورشید برای شارژ شدن قرار گیرد .

خواص جادویی یشم

یشم یکی از مهمترین نمادهای خلوص و آرامش میباشد ویک نماد قدیمی عشق نیز به شمار میرود

موجب شانس میشود مخصوصا رنگ تیره زیتونی آن به ذهن برای تصمیمهای سریع و دقیق الهام میبخشد

نگه داشتن آن در دست راست ( کف دست ) هنگام معامله و مذاکره شغلی کمک میکند، شکل تراشیده آن به صورت سوسک سرگین غلتان باعث بلندی و کامیابی زندگی میشود

به هنگام باغبانی اگر استفاده شود گیاه را التیام میبخشد و به رشد آن کمک میکند

هنگام عمل جادویی دفاعی، از قولنج، طحال، کمر(صلب) شما حفاظت میکند

بستن آن به دور بازو به خارج کردن سنگ کلیه کمک میکند

درمان بیماریهای مزمن چشم و بدن را به هنگام کار مداوم (مشکلات فیزیکی) بهبود میبخشد