راههای استفاده از انرژی سنگها

گزینش کریستال

هیچ قاعده ای برای انتخاب کریستال وجود ندارد، کریستالی که انتخاب می کنیدممکن است بزرگ، کوچک، طبیعی، تراش خورده، صاف یا رنگی باشد. غریزه شما را در انتخاب کریستالتان یاری می کند. همواره از شهودتان استفاده کنید اگر به احساستان اعتماد دارید مطمئن باشید که کریستالی که به سمتش رفته اید، درست همانی است که در این لحظه از زندگی باید داشته باشید.

به نصایح دیگران گوش نکنید، این که یک سنگ برای کسی احساسی خوب به ارمغان می آورد دلیل این نیست که برای شما نیز مفید باشد. از غریزه خودپیروی کنید.

اگر کریستالی برای شما کاربرد دارد، احساس جذب آنی نسبت به آن پیدا می کنید. مثل وقتی که غریبه ای را می بینید و بلافاصله به او واکنش نشان می دهید، چه مثبت، چه منفی. نمی توانید با واژه های منطقی و عقلانی این حس را توصیف کنید، اما کاملا حس می کنید که این فرد با شما همخوانی دارد یا نه. همین احساس را با سنگ خواهید داشت. همه کریستالها با فرکانسهایی خاص مرتعش می شوند، درست مانند انسان.

کریستالهایی که جذبتان می کند همانهایی هستند که هم فرکانس شمایند و همانها نیز بیشترین فایده را در این مرحله خاص برای شما دارند.

یافتن کریستال تجربه ای اعجاب آور و لذت بخش است، چه آنرا از فروشگاهی تهیه کنید یا در جنگل و کوهستان پیدایش کنید یا آنرا هدیه بگیرید.

فکر نکنید که کریستالهایی که شما را یافته اند و امروز در دست شما هستند، همواره اثرشان را حفظ می کنند. گاهی اوقات کریستال ها را باید از خودتان دور کنید. اگر احساس می کنید که سنگی را باید به دوستی بدهید ، از حس خود پیروی کنید، زیرا در این حالت کریستال کار خود را با شما تمام کرده است، پس بگذارید با عشق و اشتیاق به دست دیگری برسد. کریستال دیگری به سرعت شما را پیدا خواهد کرد. هرگز به سنگی نچسبید زیرا آنرا از دست خواهید داد.

این تجربه ای عمومی است. اگر چنین چیزی اتفاق افتاد ناراحت نشوید،چون این حالت نشانه این است که سنگ کارش را در مورد شما انجام داده است و حالا زمان آن رسیده  که هر دوی شما حرکت کنید.

 

 

 

 

 

 

 

هنگام تماس با سنگها ممکن است حالات زیر را تجربه کنید، این نشانه آن است که سنگ با شما ارتباط برقرار کرده است، به یاد داشته باشید که در سنگ قسمتی از آگاهی و شعور هستی نهفته است که می توان با آن ارتباط برقرار کرد:

 • گرمایی که از کریستال ساطع می شود
 • انرژی سرد
 • انفجار ناگهانی انرژی که به شارژ الکتریکی می ماند
 • گزگز انگشتان
 • ارتعاش یا پالس
 • احساس نوعی دانش درونی
 • احساس تمامیت و تعادل
 • موج گرمایی که بدنتان را گرم می کند
 • گرما در قلب
 • حس عمیق عشق
 • عطری که از کریستال به مشام می رسد
 • رنگها و هاله ای که کریستال را احاطه کرده اند
 • درخششی که از کریستال ساطع می شود
 • حس رطوبت در دستان
 • این حس که کریستال توجه شما را جلب می کند یا برایتان شانس می آورد
 • هیجان ناگهانی در هنگام دیدن و لمس کردن سنگ
 • احساس حمایت و داشتن یک تکیه گاه
 • میل به خندیدن یا احساس نشاط و سرور درونی
 • احساس اینکه قبلا هر چه رشته بودید پنبه شده
 • حس داشتن افکار روشن
 • پیچیدن صداهایی در گوش
 • تغییر تنفس
 • احساس اینکه گمشده ای را پیدا کرده اید
 • احساس گزگز در پیشانی هنگام نزدیک کردن سنگ به آن

 

 

 

 

 

 

 

 

پاکسازی کریستال

از آنجا که کریستال ها همه نوع ارتعاش منفی و مثبت را جذب می کنند، لازم است گاهی آنها را پاکسازی کنید. بدانید که کریستالی که خریده اید مسافتی طولانی را پیموده تا به دست شما رسیده است و بنابراین انرژی کسانی را که با آن تماس داشته اند را در خود دارد. به یاد داشته باشید که افکار منفی نیز مانند بیماری در کریستال می ماند و به شما منتقل می شود.

روشهای زیادی برای پاکسازی کریستال ها وجود دارد. فقط به خاطر داشته باشید که هرگز نباید سنگ خود را با با پاک کننده های شیمیایی یا صابون بشویید، چون این مواد تاثیر معکوس بر سنگ دارند. به هر حال تمام روشهای زیر مناسبند:

۱- پاکسازی با آب

پاکسازی کریستال با آب به خصوص برای کسانی که متولد یکی از برجهای آب در صورت فلکی هستند، بسیار مناسب است.

الف- پاکسازی با آب طبیعی:کریستال خود را در آب طبیعی مثل دریا، چشمه، آبشار، رودخانه یا جویبار قرار دهید- اگر چنین منبع آبی در نزدیکی شما نیست، می توانید از بطریهای آب معدنی استفاده کنید.

هرگز با حوله یا پارچه کریستال خود را خشک نکنید، بگذارید کم کم زیر نور آفتاب، که به آن انرژی تازه ای می دهد، خشک شود.

ب- پاکسازی با آب نمک: ظرف سرامیک یا بلور بزرگی را از آب سرد یا ولرم پر کنید( از آب گرم استفاده نکنید چون ممکن است سنگ ترک بردارد). یک مشت نمک دریا به آن اضافه کنید و کریستال خود را چند ساعت در آن بگذارید. سپس کریستال را درآورید و نمک آنرا پاک کنید و بگذارید به طور طبیعی خشک شود.

توجه داشته باشید که این روش برای همه سنگا مناسب نیست، نمک هنگام تماس با برخی سنگها واکن شیمیایی ایجاد می کند و ساختار کریستالی را از بین می برد و سبب می شود سنگ خراش بردارد یا رنگش عوض شود. اگر اپال در نمک قرار بگیرد، نمک آب آنرا کاملا بیرون می کشد و پوکش می کند.

از آنجا که نمک در پاکسازی بسیار موثر است، مطمئن ترین روش این است که کریستال را در ظرف شیشه ای کوچکی بگذارید و بعد آنرا درون لیوان بزرگی پر از آب نمک قرار دهید. به این ترتیب سنگ تماس مستقیمی با نمک ندارد، ولی فرایند پاکسازی انجام می شود.

 

۲- پاکسازی با خاک

پاکسازی کریستال با خاک برای کسانی مفید است که متولد یکی از برجهای خاکی در صور فلکی هستند.

در پاکسازی با خاک، کریستال را حداقل بیست و چهار ساعت زیر خاک باغچه بگذارید، اگر باغچه ندارید یا اگر خاک باغچهتان اسیدی است، آنرا درون خاک گلدان بگذارید. بعد از این که آنرا از خاک درآوردید با آب طبیعی بشویید و بگذارید خشک شود.

 

۳- پاکسازی با آتش

پاکسازی کریستال با آتش برای متولدین برجهای آتش در صورت فلکی مناسب است.

یکی از روشهای پاکسازی با آتش این است که کریستال را چند ساعت در حلقه ای از شمعهای روشن قرار دهید تا شمعها کاملا آب شوند.

روش دیگر این است که کریستال را از روی شعله شمعی به سرعت بگذرانید. این روش را فقط در مواقع ضروری که عجله دارید انجام دهید زیرا امکان ترک خوردن سنگ وجود دارد. اپال را هیچگاه با این روش پاکسازی نکنید.

 

۴- پاکسازی با دود

روش دود دادن برای متولدین یکی از صور فلکی باد مناسب است.

دود دادن بهترین نوع پاکسازی برای کریستال ها و فضای اطراف است. در سنت بومیان امریکا دود دادن نقش مهمی در مراسم تقدیس، تطهیر و تبرک دارد.

سدر، اسطوخودوس و علف شیرین گیاهانی هستند که برای دود دادن مناسبند. می توانید چند شاخه از گیاه را لوله کرده و آنرا آتش بزنید و پس از خاموش کردن آن، کریستال را روی دود آن بگیرید یا با دست دود را با سمت کریستال هدایت کنید. به این ترتیب، هوا انرژی های منفی را از کریستال می زداید.

روش بهتر این است که از عودهای مخصوص این کار استفاده کنید. در این روش نتیجه بهتری می گیرید و کریستالتان نیز جرم و دود نمی گیرد، در عین حال انرژی سنگ و محیط خانه هم  نیروی تازه ای می گیرد. توجه داشته باشید که از عودهای شیمیایی استفاده نکنید زیرا نتیجه معکوس می گیرید.

 

۵- پاکسازی با خوشه کریستال

یکی دیگر از بهترین روشها این است که کریستال خود را چند ساعت روی یک خوشه بزرگ کوارتز یا آمتیس بگذارید. با این کار ارتعاش های منفی از بین می روند.

 

۶- پاکسازی با گل

برخی کریستال ها را می توان با گل یا گلبرگ هم پاکسازی کرد. در این روش کوارتز صورتی را میان گلبرگهای رز صورتی بگذارید. اسطوخودوس نیز برای خالص کردن سنگهای ارغوانی مثل آمتیس بسیار عالی است.

گلبرگهای گل را در ظرفی بریزید سپس کریستال را حداقل بیست و چهار ساعت میان گلبرگها قرار دهید. بعد بهتر است کریستال را چند ساعتی زیر نور ماه – مخصوصا اگر ماه کامل است- یا در آفتاب قرار دهید.

 

۷- پاکسازی با برنج

در این روش ظرفی را از برنج خام پر کنید و کریستال را در وسط آن بگذارید. بعد از بیست و چهار ساعت کریستال از انرژیهای منفی خالی می شود و نیروی جدیدی می یابد. به خاطر داشته باشید که این برنج بعد از این کار قابل خوردن نیست زیرا علاوه بر داشتن انرژی منفی و مضر، طعم آن نیز تغییر کرده است.

 

۸-پاکسازی با روغن

پاک سازی با روغن چندان رایج نیست، اما از آن جا که در درمان از عطر نیز استفاده می شود، برخی از روغن های معطر برای پاک سازی مناسب اند، روغن هایی مثل اسطوخودوس، مریم گلی، سدر، لیمو، آناناس، سرو کوهی، اکلیل کوهی، گل سرخ و گیاه خس خس.

برای پاک سازی کریستالتان، روغن را تکان دهید و یکی، دو قطره از آن را روی پارچه کتان یا دستمالی بریزید. سپس کریستال را با آن پاک کنید.

را دیگر، سوزاندن روغن است. برای این کار، ابتدا چند قاشق چای خوری آب روغن درون ظرفی بریزید. بعد شمعی زیر آن روشن کنید و چند قطره روغن به آن اضافه کنید. وقتی از آن بخار بلند شد، کریستال را روی بخار بگیرید. کریستال ها عطر روغن را جذب می کنند. یک قطره از روغن که روی کریستال ریخته می شود، آن قدر قوی است که می تواند اتاقی را معطر سازد.

 

پیشکش کنید

هدیه کردن کریستال بعد از پاک سازی بسیار مهم است، زیرا اهدای آن نشان می دهد که از کریستال فقط در راه های مثبت استفاده می شود. هم چنین این کار از کریستال در مقابل سوء استفاده حمایت میکند. به گفته ادگار کایس (( Edgar cayce ، روان شناس آمریکایی، دلیل از بین رفتن تمدن آتلانتیس سوء استفاده از نیروی کریستال ها بود. برای هدیه کردن و حفظ کریستالتان، آن را در دست بگیرید، نور نگهدارنده آن را ببینید و بگویید: این سنگ را برای اینکه نیکی جهانی اش به همه برسد، پیشکش میکنم.

 

برای کریستال برنامه ریزی کنید

از کریستال ها می توان برای مقاصد گوناگونی چون شفابخشی و تمرکز استفاده کرد. مناسب ترین کریستال برای برنامه ریزی، کریستال های کوارتز شفاف هستند( کریستال های رنگی به خاطر رنگشان قبلا برای منظوری خاص برنامه ریزی شده اند). پیش از برنامه ریزی برای کریستالتان، باید از نیت درونتان آگاه باشید، چون کریستال ها نیروی مغناطیسی ذهن را جذب می کنند.

برای این کار موارد زیر را می توان در نظر گرفت:

 • شفای خود
 • شفای دیگران
 • شفا از راه دور
 • مراقبه
 • محافظت
 • هماهنگی
 • عشق
 • تعبیر رویاها
 • پاک سازی محیط کار و خانواده
 • نیروی حیاتی و انرژی
 • آرامش درونی
 • به یاد آوردن گذشته
 • اتصال به زمین

 

وقتی تصمیم گرفتید، کریستالتان را جلوی چاکرای قلب بگیرید و چند نفس عمیق بکشید، تمرکز کنید.

سپس کریستال را روی چاکرای چشم سوم بگیرید. تمرکز کنید و با صدای بلند یا در ذهن برنامه مناسب خود را از آن بخواهید. خواسته تان را چند با تکرار کنید. خود به خود خواهید فهمید که چه هنگام برنامه ریزی کامل می شود. وقتی کامل شد، کریستال را زمین بگذارید و برنامه ها را از ذهنتان دور کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

روشن استفاده از کریستال

 

۱ . جواهرات

استفاده تزئینی از کریستال ها یکی از موثرترین روش های شفابخشی است. برای به دست آوردن نتایج بهتر، سنگ باید با بدن تماس مستقیم داشته باشد. از کریستال تا زمانی استفاده کنید که اوضاع جسمی و روحی تان رو به بهبود نهد. زمانی که نشانه هایی جزئی از رو به زوال رفتن قدرت فردی می بینید، علامت این است که عملکرد خود شفابخشی بدن ضعیف شده است. این ضعف ممکن است فقط چند ساعت طول بکشد. با این حال، کریستال را درآورید و فقط روزی سه بار و هر بار نیم ساعت آن را به گردن بیندازید.

 1. همرا داشتن کریستال

می توانید کریستال را در جیب بگذارید و هر از کاهی آن را لمس کنید تا انرژی شفابخش آن مستقیما وارد پوستتان شود.

 

 1. گذاشتن کریستال روی بدن

می توان کریستال را مستقیم روی بدن با چاکرا گذاشت. برای این کار، کریستال را چند دقیقه روی عضو بیمار یا سالم بگذارید و آن را نگه دارید تا اثر شفابخشی آن وارد بدن شود.

 

 1. جاسازی کریستال زیر بالش

اگر کریستالی را هنگام خواب، زیر بالش بگذارید، از انرژی های آن در خواب بهره خوهید گرفت.

 

 1. قرار دادن کریستال در اتاق

کریستال ها به محیط کار و خانه انرژی می دهند. آن ها را در جایی از اتاق بگذارید که بتوانید ببینیدشان و ارتعاشاتشان را حس کنید. در این صورت، وقتی در اتاق می نشینید از نظر روحی، جسمی و ذهنی احساس بهتری خواهید داشت. اگر دلتان می خواهد اتاقتان پر از آرامش باشد، کوارتز صورتی در اتاق بگذارید. گذاشتن فلوریت ارغوانی نزدیک تلویزیون یا کامپیوتر، شما از تشعشعات الکترونیک حفظ خواهید کرد. قطعه ای آمیتیس یا کوارتز دودی را در محل کار خود بگذارید، تا انرژی های منفی را جذب و شما را از عصبانیت و پرخاش دیگران در امان نگه دارد. هم چنین می توانید برای ایجاد تعادل در اتاق، چهار کریستال را در چهار گوشه اتاق و رو به مرکز کار بگذارید.

 

 1. مراقبه با کریستال

در سراسر جهان مردم برای افزایش آرامش ذهن و جسم مراقبه می کنند. استفاده از کریستال هنگام مراقبه نیروی بیشتری به شما می دهد. در واقع، کریستال ها به شما کمک می کنند به وضعیت عمیق تری از آرامش و سکون دست یابید. آن ها بهترین ابزار برای دستیابی به عمق وجود هستند و فرد را دریافتن خود واقعی یاری می دهند، به طوری که با پایان مراقبه، به بصیرتی تازه و راه حل های جدیدی برای مشکلات خود دست می یابید. از اعضای خانواده کوارتز، به خصوص کوارتز شفاف، آمیتیس، کوارتز صورتی و کوارتز دودی، برای مراقبه استفاده می شود.

 

 

پیش از مبادرت به سفر درونی خود، فواید مراقبه را در نظر بگیرید:

 • کاهش اضطراب و تنش
 • کاهش فشار خون
 • آرامش درونی
 • جوان کردن بدن و ذهن
 • ایجاد بصیرت
 • تسریع رشد معنوی
 • پاک سازی ذهن و بهبود قوه تمرکز
 • افزایش نیروی شفا بخشی
 • بروز خلاقیت
 • افزایش سلامتی

 

چگونه مراقبه کنیم

به ندرت اتفاق که کسی در اولین مراقبه موفق شود. پس اگر مراقبه را کار مشکلی می بینید، کمی صبور باشید، راه هایی برای پیشرفت هست:

الف) زمانی را انتخاب کنید که درگیر کاری نباشید. تلفن را قطع کنید تا کسی مزاحمتان نشود.

ب) لباس راحت بپوشید و دور خود تعدادی بالش بگذارید.

پ) پتویی روی خود بیندازید، زیرا هنگام مراقبه سردتان می شود.

ت) آرام و صاف روی زمین یا صندلی بنشینید. بهترین حالت چهار زانو است. سعس کنید با زمین اتصال برقرار کنید تا انرژی ها مستقیما وارد بدنتان شوند.

ث) می توانید کریستال را رو به روی خود روی میز یا زمین بگذارید یا آن را در دست بگیرید.

ج) بر کریستال تمرکز کنید. به زیبایی، شکل، فرم و رنگش توجه کنید. اگر آن را در دست دارید، وزن و گرمای انرژی آن را حس کنید.

چ) چشم هایتان را ببندید و بر تنفس خود تمرکز کنید.  چند نفس عمیق از شکم بکشید. هنگام دم تا چهار بشمرید، بعد دو ثانیه صبر کنید و هنگام بازدم هم تا چهار بشمرید. این کار را آن قدر ادامه دهید که ذهنتان از چیزهای مزاحم رها شود. هرچه در سر دارید از خود دور کنید.

ح) هنگام دم، خود را چنان سبک احساس کنید که گویی انرژی های شفابخش کریستال شما را به پرواز در آورده اند. هنگام بازدم، تنش ها را بیرون بریزید.

خ) بگذارید مراقبه عمیق و عمیق تر شود. احساس کنید انرژی شما گسترش یافته و با زیبایی و انرژی کریستالی پر شده است.

د) تصور کنید خودتان بخشی از کریستال شده اید. انرژیتان را به صورتی در آورید که انگار با کریستالتان یکی هستید.

ذ) می توانید حتی درون کریستالتان بروید و قدرت اعجاب انگیز آن را افزایش دهید. از کریستال سوال کنید. اولین فکر یا احساس، جوابتان خواهد بود.

ر) تا هر وقت که دلتان می خواهد در این وضعیت باقی بمانید. وقتی آماده بازگشت می شوید، از بدن و تماس خود با زمین آگاه باشید. انگشتان دست و پای خود را به آرامی تکان دهید و به اطراف خود توجه کنید.

ز) به آرامی چشم هایتان را باز کنید. اگر نمی توانید تعادل خود را حفظ کنید، قطعه ای کوارتز دودی، تورمالین سیاه یا بوژیت در دست بگیرید.

ژ) تجربه خود را فورا بنویسید. هرگز چیزهای کوچکی را که در این حالت به ذهنتان می آیند دست کم نگیرید.

 

اهمیت اتصال به زمین

پس از مراقبه حتما خود را در مرکز، روی زمین خاکی حس کنید. برای برخی این کار بسیار راحت است. اگر خود را در فضا حس می کنید، پس درست به زمین متصل نشده اید و حس جدایی از عالم واقع و سر درگمی دارید. اگر هر یک از این حالات را تجربه کردید، کریستالی در دست بگیرید، یا در هر دست یک کریستال ( کوارتز دودی یا تورمالین سیاه ) داشته باشید تا به تعادل برسید. اگر باز هم به آگاهی کامل نرسیدید، یک لیوان آب بنوشید. برای این که خود را کاملا به زمین متصل کنید، از خانه بیرون بروید و کمی قدم بزنید. اگر حوصله نداشتید، انجام دادن بعضی از کارهای خانه مثل شستن ظرفها و جارو کردن بهترین روش برای بازگشت به واقعیت است.

 

۷- مراقبه کریستال- ماندالا

ماندالا، شکل یا الگویی است که در مراقبع از آن استفاده می شود. این شکل آرامش ذهن را افزون می کند و برای خود شفا بخشی خوب است. اگر مراقبه برایتان مشکل است، با تعدادی کریستال یک ماندالا بسازید. به این ترتیب، نیروی تمرکز پیدا می کنید و انرژی کریستال ها را هم جذب می کنید. برای ساختن ماندالا، کریستال ها را به صورت دایره ای تو پر، روی پارچه ای از جنس ساتن، ابریشم یا مخمل پهن کنید. سپس کریستال ها را مرتب کنید. کریستالی را که بیش از همه دوستش دارید در مرکز قرار دهید و بقیه کریستالها را دور تا دورش بچینید. سعی کنید رنگ لباستان مناسب سنگ ها باشد. پیش از شروع کار، اطمینان حاصل کنید که کریستال ها پاک سازی شده اند. وقتی ماندالای کریستالی شما تکمیل شد، می توانید تنهایی یا گروهی به مراقبه بپردازید.

الف) روی زمین چهار زانو و صاف یا روی صندلی رو به روی ماندالای کریستالی خود بنشینید. اگر روی صندلی نشسته اید، کف پایتان باید روی زمین باشد.

ب) چشم هایتان را روی ماندالا متمرکز کنید. زیبایی الگویی را که ساخته اید و رنگ و شکل سنگ ها را مشاهده کنید.

پ) می توانید دست هایتان را به آرامی روی سنگ ها بکشید تا انرژی شفابخش آن ها را جذب کنید.

ت) چشم هایتان را ببنیدید تا گرما و انرژی سنگ ها را حس کنید. تمرکز کنید و تا رسیدن به حالتی از آرامش پایدار در این وضعیت بمانید.

ث) وقتی آماده بازگشت می شوید، چشم هایتان را آرام باز کنید و به احساس آرامش و سکون خود توجه کنید. مطمئن شوید که روی زمین هستید.

 

۸- برای این نوع مراقبه، باید حلقه ای از سنگ دور خود درست کنید. با این کار تغییرات روانی، ذهنی، فیزیکی و عاطفی را تجربه می کنید.

اندازه خاصی برای حلقه سنگی شما تعیین نشده است. مهم این است که درون حلقه احساس آرامش کنید. اگر احساس فشردگی می کنید باید دایره را بزرگ تر کنید و برعکس، اگر فکر می کنید نمی توانید انرژی سنگ ها را جذب کنید، باید دایره را کوچک تر کنید. اما همواره شهودتان را به کار گیرید. برای تعداد سنگ ها هم قانونی وجود ندارد. اگراتاقی دارید که می توانید حلقه را در آن بچینید و در همان حالت باقی بگذارید، بسیار خوش شانس اید، چون هر گاه نیاز به آرامش داشتید، می توانید درون حلقه بنشینید. نشستن در حلقه ای از کریستال در فضای باز زیر آفتاب گرم تابستان نیز بسیار انرژی بخش است.

الف) کریستال های پاک سازی شده را اطراف خود گرد آورید. کریستالی را انتخاب کنید و در طول مراقبه آن را در دست بگیرید.

ب) از شهودتان کمک بگیرید. سنگ ها را دورتان بچینید. برخی فقط دوست دارند از چهار کریستال در چهار جهت اصلی استفاده کنند. برخی نیز اعداد فرد هفت، نه یا یازده را می پسندند و برخی هم بیشتر.

پ) وقتی کریستال ها را چیدید، چهار زانو و آرام در مرکز دایره بنشینید. اگر در این وضعیت ناراحت هستید، می توانید روی صندلی بنشینید، ولی باید کف پاهایتان روی زمین باشد.

ت) سنگی را که انتخاب کرده اید، در دست بگیرید. چند نفس عمیق بکشید و همراه با آن عشق و آرامش را جایگزین تنش ها کنید.

ث) چشم هایتان را ببندید و تصور کنید که با انرژی شفابخش کریستال ها محاصره شده اید. عشق بی قید و شرط، خرد، آرامش و حمایت آن ها را حس کنید.

ج) آن قدر در دایره بمانید تا حس کنید که با انرژی کریستال ها هماهنگ شده اید. شاید چند دقیقه کافی باشد، ولی برای این کار معمولا زمانی حدود بیست تا سی دقیقه لازم است.

چ)  وقتی حس کردید که زمان ترک دایره فرا رسیده است، مطمئن شوید که به زمین متصل هستید( کوارتز دودی، تورمالین سیاه، بوژیت، هماتیت، ابسیدین و عقیق سیاه برای این کار مناسب اند) .

 

 

 

 

استوانه های کریستالی

استوانه های نوک تیز کریستال ازابزارموثر در درمان با کریستال هستند، چونن از نوک خود اشعه های متمرکز شده انرژی را به هر قسمتی که بخواهند ساطع می کنند. شفا دهندگان طی قرنها از چوب دست های جادویی استفاده  کرده اند. کاهنان در مصر باستان عصای جادویی با خود حمل می کردند و مرلین، جادوگر آرتوشاه، نیز یکی آنها را داشت. ما خودمان هم برای فرزندانمان با عصای جادویی خیالی کارهای می کنیم، درست مثل فرشته مهربان در قصه سیندرلا! عصای از جنس مس، نقره، طلا، یا پلاتین که در دوسر یا یک سر خود دو قطعه کریستال دارد، انرژی های کریستال را به شدت تقویت می کند. حتی می توان کریستالی تراشیده شده به شکل عصا از جنس آمیتیس، کوارتز دودی، کوارتز شفاف، رز کوارتز،ابسیدین و فلوریت تهیه کنید.

سالها پیش، وقتی کار درمان با کریستال ها را آغازکردم، با یک لوله تو خالی کار می کردم که گوی کریستالی بر یک سرش نصب شده بود و سر دیگرش درپوشی مسی داشت. عصاها اندازه های مختلفی دارند، اما بهترین اندازه حدود سی سانتیمتر است. بعضی از سازندگان عصاها، درون آن گیاه، روغن، کریستال یا تصاویری نمادین می گذارند و بعد روی آن را آذین می کنند. برای تزئین معمولا از پر یا مهره های رنگی استفاده می شود.

کابرد عصا روی دیگران

الف- عصا خود را مثل کریسستال پاک سازی یا برنامه ریزی کنید.قطعه ای کوارتز دودی در دست بگیرید تا با آن سوژه را در انتهای تمرین به  زمین متصل کنید.

ب- کاری کنید که چیزی تمرکزتان را به هم نزند.

پ- نور اتاق را کم یا کلا خاموش کنید و چند شمع روشن کنید.

ت- هر دو باید لباسهای راحت و ساده به تن داشته با شید. سوژه باید ساعت، زنجیر و کمر بند خود را درآورد، چون فلزات انرژی را منحرف می کنند.

ث- پتوی نرمی پهن کنید واز سوژه بخواهید روی آن دراز بکشد. زیر سر و زانو یش بالش بگذارید.

ج- بالای سر سوژه بنشینید و به آرامی با دست، سر و صورت او را لمس کنید.

چ- وقتی آماده شدید، می توانید انرژی را از خودتان به او منتقل کنید. از سوژه بخواهید چند نفس عمیق بکشد. با عمل دم، عشق و نور را به درون بکشید وبا بازدم تنش ها را به بیرون بفرستید.

ح- حالا بالای سر او بایستید و عصای خود را روی او بگیرید. آن را در جهت عقربه های ساعت دور او بچرخانید و تمام هاله اش را پاک سازی کنید.

خ-وقتی حس کردید انرژی های منفی را از او زدوده اید، آنها را به پائین پا یا زمین منتقل کنید. زمین انرژی منفی را به مثبت تبدیل می کند.

د- بعد از متمرکز شدن انرژی های عصا و آماده شدن آن را به بخشی از بدن سوژه که دچار مشکل شده است منتقل می کنید. عصا را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. در عرض چند دقیقه قسمت های آسیب دیده آکنده از نور شفا بخش می شوند. عصا را به سمت زمین بگیرید تا انرژی منفی به زمین منتقل شوند.

ذ- در مورد هر قسمتی از بدن که دچار مشکل است می توانید این کار را انجام دهید.

ر- عصا را کنار بگذارید تا بعد آن را پاک سازی کنید. قطعه ای کوارتز دودی بردارید و کف پای سوژه بگیرید تا استحکام زمین را حس کند. به آرامی با دستتان کف پای او وسپس ساق و زانورا ماساژ دهید تا آگاهی به بدن او برگردد در آخر از او بخواهید به آرامی چشمایش را باز کند.

نوع دیگر درمان آن است که سوژه روی صندلی بنشیند، طوری که پشتش صاف و پاهایش روی زمین باشد، آن گاه تمام مراحل اجرا شود.

 1. درون بینی

درون بینی، روش معنوی استفاده از کریستال و حباب کریستال درعهد باستان است.

انتخاب حباب کریستال

از حباب کریستال از دیر باز برای پیشگوئی  استفاده می شده است. برای این منظور، می توان از یک کریستال کوارتز شفاف و بزرگ یا  حباب کریستالی یا تخم مرغی یا حتی کریستال هرمی شکل استفاده کنید. طبق معمول، برای انتخاب کریستال شهودتان را به کارگیرید.

برای این کار از کریستال های بی رنگ استفاده می شود، اما معمولا آمیتیس و سلنیت و ابسیدین هم همین قابلیت را دارند. من معتقدم که برای درون بینی، حباب کریستالی شفاف از همه مناسب تر است، اما شما می توانیداز درون خود کمک بگیرید. چند کریستال را بردارید واز میان آنها کریستالی را که به نظرتان میرسد از حیث اندازه برای شما مناسب تر است انتخاب کنید.

پس از انتخاب حباب کریستالی، نوبت به پاک سازی آن می رسد. می توانید حباب کریستالی را با نور ماه شارژ کنید وبا پیچیدن پارچه ای دور آن قدرتش را حفظ کنید و در ضمن، اجازه ندهید کسی آن را لمس کند.

بکار گیری کریستال

الف- پارچه ای پهن کنید وحباب کریستال را روی پایه ای آن قرار دهید.

ب- نور اتاق را کم کنید وچند شمع روشن کنید، اما اگر ترجیح می دهید اطرافتان روشن باشد، می توانید با نور زیاد کار کنید. طوری بنشینید که دست کشیدن به حباب آسان باشد.

پ- روی تنفستان متمرکز شوید و چند نفس عمیق بکشید واظطراب و هیجان را از خود دور کنید.

ت- چند لحظه حباب را در دست بگیرید و به سوالتان فکر کنید. حباب را زمین بگذارید.

ث- آرام باشید و دست هایتان را روی حباب بگذارید و به حباب خیره شوید. کم کم تصاویر یا نمادهایی هویدا می شوند که افکار شما را به سمت چیزی هدایت میکنند. اگر به چیزی نرسیدید، شتاب نکنید. میتوانید تا فردا صبر کنید. شکیبایی بسیار مهم است. حتی لحظه ای خیره شدن با تامل به حباب موثرتر از یک ساعت زل زدن به آن است.

ج- از خودتان و کریستالتان برای هر گونه ارتباط و هدایتی تشکر کنید.

چ- احساسی را که دریافت کردید، بنویسید، حتی اگر احمقانه به نظر میرسد. بعدها معنای آن را خواهید یافت.

ح- اطمینان حاصل کنید که به زمین متصل هستید.

خ- کریستال را درون پارچه ای پیچیده و آن را جای امنی بگذارید.

 

ماساژ با کریستال

 

ماساژ تجربه ای بسیار خوشایند است. این هنر شفای باستانی برای همه سیستم های بدن ثمر بخش است. ماساژ اثر آرام بخش فوق العاده ای روی سیستم عصبی دارد و استرس و فشار را از بدن دور می کند، درد و ناراحتی ماهیچه ها را از بین می برد، کشش ماهیچه ها را افزایش می دهد، از سختی مفاصل می کاهد، عملکرد قلب و وضعیت خون را ثابت نگه می دارد، تنفس را عمیق و آهسته می کند، یبوست را از بین میبرد، عمل گوارش را طبیعی می کند و درد قاعدگی را تخفیف می دهد.

برای افزایش تاثیر ماساژ می توان از کریستال همراه آن استفاده کرد. در واقع، بسیاری از درمانگرها متوجه شده اند که اثر درمانی ماساژ با کریستال بسیار سریع تر است.

در موارد زیر باید از از ماساژ اجتناب کرد:

 • خون لختگی; در این مورد ماساژ ممکن است باعث حرکت لخته خون شود که این کار حمله قلبی و سکته به دنبال دارد.
 • تصلب شرایین
 • عفونت
 • بریدگی و جراحت تازه
 • زخم بستر
 • مناطق آماس شده
 • بیماریهای مسری مثل، گال، کچلی قارچی و آبله مرغان
 • حاملگی (به خصوص با سابقه سقط جنین)
 • انواع تب

 

 

آماده شدن برای ماساژ با کریستال

 

_ زمانی را که برای ماساژ انتخاب میکنید باید سرشار از آرامش و سکوت باشد.

پس دو شاخه تلفن را بکشید.

_ موزیکی آرامش بخش بگذارید، نور محیط را کم و چند شمع را روشن کنید. از روغن های معطر برای خوشبو کردن محیط استفاده کنید.

_ لباسی راحت بپوشید تا بتوانید به راحتی تکان بخورید. ساعت و جواهرات خود را کنار بگذارید و در ضمن، لاک ناخن ها را هم پاک کنید.

_ زیر انداز ماساژ باید ضخیم باشد. برای این کار می توانید از کیسه خواب یا چند پتو استفاده کنید. چند بالش و کوسن و حوله هم دم دست داشته باشید.

_ روغن مناسبی را انتخاب کنید، مثل بادام شیرین، هلو یا زردآلو یا دانه های روغنی دیگر. روغن باید تصفیه نشده و عاری از هر نوع افزودنی باشد.

از استفاده از روغن های معدنی مثل روغن بچه ها بپرهیزید، زیرا غنی نیستند و جذب پوست نمی شوند. روغن های بادام شیرین، هلو یا زردآلو بدین علت ارجحیت دارند که نه چندان غلیظ اند و نه بوی تندی دارند و به راحتی جذب پوست می شوند.

_ می توانید روغن ها را با هم ترکیب کنید تا اثر بهتری داشته باشند. به هر حال، قبل از ترکیب، روغن ها را رقیق کنید. برای این کار سه قطره از روغن پایه را به دو قاشق غذاخوری از روغن های خود اضافه کنید. برخی از روغن های پایه عبارتند از: اترج ، پونه، مرمکی، کندر، گریپ فروت، یاس، زیزفون، نارنگی، مورد، بهارنارنج، رز و چوب صندل. برای کسب آرامش روانی و فیزیکی نیز میتوان از روغن های چوب سدر، بومادران، چوب گل سرخ، کندر و سورو کوهی استفاده کرد.

حداقل یک کوارتز شفاف پاک سازی شده داشته باشید (البته برای ماساژ به دو کریستال احتیاج دارید). به سنگی هم نیاز دارید تا اتصال سوژه را با زمین برقرار کند، سنگی مثل کوارتز دودی، هماتیت، آبسیدین، تورمالین سیاه یا بوژیت. کریستال نباید شکستگی داشته باشد. از عصای کریستالی هم میتوانید استفاده کنید. برای تاثیر بیش تر، می توان چند کوارتز دور بدن سوژه قرار داد.

 

ماساژ درمانی

 1. ابتدا از سوژه بخواهید لباس هایش را درآورد و به روی سطح نرمی دراز بکشد. زیر سر و زیر مچ پایش بالشی نرم قرار دهید. دو حوله بزرگ رویش بکشید تا گرم بماند.
 2. می توانید چند قطعه کریستال کوارتز شفاف دور سوژه بچینید. نوک تیز کوارتز باید به سوی سوژه باشد. این حلقه باید به قدری بزرگ باشد که شما نیز درون آن بنشینید. در این وضعیت کریستال ها به شما انرژی لازم را برای درمان می دهند.
 3. پشت سوژه را با دو دست به آرامی ماساژ دهید، به گونه ای که احساس کنید تنش ها بیرون می ریزند.
 4. حالا پتو را کنار بزنید و ماساژ را با ضربه های آرام و یکنواخت دست ادامه دهید. کنار سوژه بنشینید و مقداری روغن کف دستتان بریزید و دستهایتان را آن قدر به هم بمالید تا گرم شوند.
 5. هر دو دست را به آرامی پشت سوژه روی دو طرف ستون فقراتش بگذارید، نوک انگشتان باید به سمت بالا باشد. حالا دستهایتان را با فشار روی پشت سوژه به سمت بالا حرکت دهید. وقتی به گردن رسیدید، دستها را با فشار به سمت شانه ها و پهلو حرکت دهید و دوباره به سمت ستون فقرات برگردید.

این کار را با آرامش چند بار تکرار کنید.

 1. حال می توانید از کریستال یا عصای کریستالی برای ماساژ استفاده کنید. از آن بخواهید تا بدن، ذهن و روح سوژه را به تعادل برساند.سنگ را به حالت دورانی روی سمت راست ستون فقرات سوژه حرکت دهید. این کار را هفت بار تکرار کنید.
 2. همین کار را در سمت چپ ستون فقرات نیز تکرار کنید.
 3. اگر از دو سنگ همزمان استفاده می کنید، سنگها را در دو طرف ستون فقرات قرار دهید و با حرکتی دایره وار به سمت پایین (تا کمر) بروید. این کار را حداقل سه بار انجام دهید.
 4. در صورت وجود درد یا ناراحتی در قسمتهایی از بدن، کریستالی روی آن ناحیه قرار دهید و آن را چند بار خلاف جهت حرکت عقربه های ساعت حرکت دهید تا مطمئن شوید درد از بین رفته و آرامش به دست آمده است. کریستال را به سمت زمین بگیرید تا انرژی های آن جذب زمین شوند.
 5. حال کریستال دیگری را بردارید و آن را روی پشت سوژه قرار دهید. هر دو دستتان را روی کریستال بگذارید و آن را در جهت حرکت عقربه ساعت بگردانید و بخواهید که ناحیه مورد نظر انرژیهای شفابخش کریستال را جذب کند.

مراحل ۹ و ۱۰ را روی نواحی ای از بدن سوژه که درد یا ناراحتی دارد تکرار کنید.

 1. با سر انگشتان پشت سوژه را ماساژ دهید. سپس حوله را روی او بکشید.
 2. زیر پای سوژه بنشینید. حوله را کنار بزنید. دستهایتان را پشت ساق پا و زیر زانوی او قرار دهید.
 3. همانند پشت، ابتدا روغن را کف دستهایتان بریزید و بعد تک تک پاها را از پایین به بالا به سمت ران به آرامی ماساژ دهید. وقتی به بالای ران رسیدید، دستتان را بردارید و دوباره از پایین از قوزک پا شروع کنید.
 4. حالا با دو قطعه کریستال به آرامی بر پشت ساق پاها ضربه بزنید.
 5. سوژه را با پتو خوب بپوشانید و بگذارید کمی استراحت کند و انرژی کریستال ها اثر کند.
 6. دو قطعه کریستال دودی یا تورمالین سیاه روی پاشنه پاهایش بگذارید.
 7. اگر دور سوژه حلقه سنگ درست کرده بودید، سنگها را بردارید. اگر سوژه آماده برخاستن است به او لیوانی آب بدهید.